Witamy w Wenzhou Bossxiao Packaging Co., LTD
8888, Century Avenue, Wenzhou, Zhejiang, Chiny
angielski
Twój niezawodny partner w zakresie rozwiązań Eco Pack —— Wenzhou Bossxiao
RPET włóknina łączona ściegiem z recyklingu/tkanina Lixin

Tkanina RPET Lixin (włóknina szyta):powszechnie znana jako włóknina z butelki coli, pełna nazwa to RecycledPET Fabric (tkanina poliestrowa z recyklingu). Zwykle jest to plastikowa butelka wody mineralnej lub butelka coli. Butelkę tnie się na małe kawałki, kruszy i topi w celu oddzielenia podstawowych komponentów PET, regeneruje i granuluje, przetwarza na poliestrowe włókna odcinkowe, a następnie przetwarza metodą igłowania lub technologii włókninowej. . Jest to nowy rodzaj zielonej i przyjaznej dla środowiska tkaniny, a jej niskoemisyjne pochodzenie tworzy nową koncepcję w dziedzinie regeneracji.

4-1


Specyfikacja produktu

Materiał: Włókno cięte z poliestru z recyklingu wykonane z płatków butelki coli 

Metoda tworzenia sieci: Carding

Dane techniczne: 14-22 pinów

Grubość: 0.7-1.0 cm

Kolor: biały, czarny, szary (można dostosować)

Waga grama: 60-240 g/metr kwadratowy

Szerokość: 50 cm-420 cm


4-2


Wydajność produktu

1trwały, niezmieniony kształt, podobnie jak tekstylia.

2. Z właściwościami zdrowotnymi, może promować krążenie krwi.

3. Odporne na zużycie, oddychające i higieniczne.

4. Jest łatwy do przetworzenia na produkty funkcjonalne bez zmiany jego właściwości fizycznych. Takich jak: wodoodporny, przeciw pleśni i dezodorant, antystatyczny i tak dalej.

5. Nie zawiera azo, metali ciężkich itp., wysokiej temperatury, kwasów i zasad, silnej absorpcji wody, przyjazny dla środowiska i nieszkodliwy.

6.100% RPET 100% przyjazny dla środowiska.

7. Zgodnie z wymaganiami klienta dotyczącymi efektu powlekania lub zmniejszania palności (osiągnął amerykańską normę ochrony przeciwpożarowej CFR1633).

8. Tkanina RPET Lixin ma bogate kolory i wzory poprzez barwienie i drukowanie, aby zaspokoić potrzeby estetyczne różnych grup ludzi.

4-3


Proces produkcji poliestru RPET z recyklingu

Jest to rodzaj włókniny układanej na sucho. Metoda łączenia ściegów polega na wykorzystaniu struktury cewki z dzianiny osnowowej do wzmocnienia wstęgi włókien, warstwy przędzy, włókniny (takiego jak arkusz z tworzywa sztucznego, cienka plastikowa folia metalowa itp.) Wykonana z włókniny. Poliester otrzymywany przez recykling, kruszenie, czyszczenie, suszenie, wytłaczanie w stanie stopionym, przędzenie, nawijanie, stabilizację termiczną relaksacji itp. jest materiałem syntetycznym.

4-4


Tkanina RPET Lixin wykonana z produktu jest w ostatnich latach szeroko stosowana jako materiał na przyjazne dla środowiska torby na zakupy. 

Waga tkaniny do laminowania wynosi zwykle 65-130 gramów, a waga tkaniny do drukowania wynosi zwykle 130-300 gramów. Może być nadrukowywany sitodrukiem i termotransferem w celu wykonania gotowych torebek. Grubość i wagę materiału można dostosować do różnych potrzeb klientów.

Inżynierskie materiały budowlane:wodoodporne materiały powłokowe na dach, przemysłowe media filtracyjne itp. 

Materiały wnętrza pojazdu:poduszki do siedzeń i materiały do ​​wnętrz samolotów, samochodów i statków. Takich jak: dach samochodowy, dywan samochodowy, podszewka bagażnika itp .; 

Odzież ochronna trudnopalna, bawełna wypełniona zabawkami:stosowany głównie w produkcji odzieży ochronnej trudnopalnej oraz odzieży przeciwpożarowej w przemyśle pożarniczym, naftowym, chemicznym i innych. 

Tkaniny ochronne:podszewki do produktów ochronnych, tkaniny do środków ochrony medycznej itp.


4-5


Korzyści z RPET

Tekstylia wykonane z przetworzonego włókna z recyklingu „butelki coli”, 100% materiału z recyklingu można przetworzyć na włókno PET, skutecznie zmniejszając ilość odpadów. Obecnie konsumpcja plastikowych butelek PET na napoje w moim kraju jest bardzo wysoka. Recykling zużytych butelek po napojach PET może nie tylko zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska, ale także zamienić odpady w skarb. 

Jedna tona przetworzonej przędzy PET = 67,000 4.2 plastikowych butelek = 0.0364 tony redukcji dwutlenku węgla = 6.2 tony oszczędności oleju = XNUMX tony oszczędności wody.

Jednak obecnie wykorzystywana jest tylko niewielka część, a pozostałe są dowolnie wyrzucane, co powoduje marnotrawstwo zasobów i zanieczyszczenie środowiska. Dlatego też technologia recyklingu ma szerokie perspektywy. 

W przypadku PCW zawierającego chlor (który jest głównym źródłem dioksyn, a dioksyna jest udowodnionym czynnikiem rakotwórczym) oraz metale ciężkie, które zanieczyszczają środowisko, plastyfikatory itp., stosuje się najnowszą technologię na Tajwanie do produkcji bez PCW, co jest prawie niemożliwe. Zawartość metali ciężkich w szczególny sposób zastąpiła produkty z PVC i stała się dostawcą nowej generacji materiałów przyjaznych dla środowiska.

Proszę odejdź
nas
wiadomość
Strona Główna
Produkty
E-mail
Kontakt